Залежність ХХІ ст.: 6 порад для батьків, діти яких залежні від комп’ютерних ігор
«А от я в твої роки…» – скільки разів ви казали це своїй дитині? А скільки разів помічали, що вашу дитину не чути й не видно, бо вона «проходить черговий рівень в грі»? Ігри на ПК, на планшеті, в смартфоні – варіантів безліч.
Чому ж вони так подобаються дітям?
- Всі ігри чітко спроектовані на досягнення успіху. Якщо в реальному житті це вартує певних зусиль, то в грі пройди рівень, отримай бали – і ось твій успіх. Особливо «підсідають» на ігри діти, які в реальному «офлайн» житті ще не мають значних досягнень.
2.Реальне життя несе для дитини шалений ритм з найрізноманітнішими змінами: змінюється їхнє тіло, оточення, вони дорослішають і набувають для себе нові ролі. Це все нестабільність, від якої так зручно сховатися віртуальному світі. Світі, де все під їхнім контролем і в який так легко втекти від реальності.
- Діти, які в реальному страждають від складних відносин з однолітками, які чимось відрізняються від них, діти, які мають інвалідність – всі вони належать до групи ризику, представники якої охочіше поринають в анонімне життя віртуального світу. В цьому світі вони відчувають себе інтегрованими та прийнятими цим віртуальним оточенням.
- Часто дітям, яким важче подружитися з іншими в реальному житті, знаходять свою компанію саме серед тих, хто так само полюбляє посидіти в грі. Така віртуальна соціалізація легша, але вона не є рівноцінною заміною реального спілкування.
- В грі завжди відчуваєш себе героєм, бо там на кожному кроці тебе очікують нові пригоди та веселощі. Все це завжди яскраво, з музикою та динамікою. Розробники стараються на славу і користуються знаннями про людську психіку. Також ігри неабияк стимулюють вироблення гормонів радості. А що ще ж можна хотіти?
Поради батькам
- Психологи радять перш за все бути зацікавленим тим, чим живе ваша дитина. Проявляйте інтерес до її життя.
- Дізнайтесь більше про ту гру, яку так любить ваша дитина та навіть спробуйте пограти разом. Таким чином ви покажете свою зацікавленість дитині і уникнете чварів й непорозуміння.
- Встановіть чіткі правила щодо ігор: коли, за яких умов і скільки часу дитина може пограти в улюблену гру.
- Приділяйте дитині час. Бути поруч фізично, давши до рук смартфон з черговою грою, це не той варіант, що відповідає поняттю «бути разом з дитиною».
- Показуйте приклад на ділі. Кажете, що сидіти постійно в іграх погано, а самі в той час не впускаєте телефон з рук, перевіряючи стрічку новин? Почніть з себе, адже дитина частіше дивиться на те, що ви робите, а не слухає те, що ви кажете.
- Започаткуйте власні традиції альтернативного дозвілля. Що ще можна робити замість ігор? Грайте в настільні ігри, дивіться фільми, вивчайте разом іноземну мову гуляйте в парку поблизу вашого дому або ж навіть просто майте звичку поцікавитися у дитини, як минув її день, не переглядаючи паралельно, що там нового в фейсбуці.
P.S. Шукайте повний перелік «20 варіантів, як відволікти дитину від «сидіння в телефоні» на нашій сторінці в інстаграм – http://bit.ly/2pDuhI1