Як знайти спільну мову з підлітком?

Тренінг спілкування

Підлітковий вік оповитий розповідями батьків та педагогів про неабиякі проблеми, які часто виникають у відносинах з дітьми цього віку. Бажання відділитися від батьків, наполягання доводити вперто свою думку, перші закоханості та проблеми у відносинах з однолітками – лише частина типових проблем цього віку. Як батькам допомогти своїм дітям та не втратити з ними зв’язок?

Як батькам допомогти дитині-підлітку?

Перш за все слід не забувати, що підлітковий період – це природній нормальний процес. Поговоріть відверто зі своєю дитиною про те, що переживання і труднощі – це нормально. Поділіться своїм досвідом, які ситуації були у вас в тому ж віці. В цей час підлітки часто відчувають себе самотніми у великому світі, тому важливо показати, що ви підтримуєте свою дитину. Водночас, дуже важко не перейти межу своєю турботою, адже приймаючи рішення за дитину, ви позбавляєте її можливості навчитися брати на себе відповідальність за свої рішення та своє життя.

Неймовірний досвід батьки можуть подарувати своїм дітям, записавши їх на підлітковий тренінг. Наприклад, у програмі MazeЛабу є декілька тренінгів для цієї вікової категорії, які допоможуть поліпшити навички спілкування, впевненості у собі, організаторські здібності, розвинути такі важливі соціальні риси як вміння взаємодіяти та підтримувати хороші стосунки з ровесниками і дорослими. Ми пропонуємо тренінги на такі теми:

  • Як краще розуміти себе та інших;
  • Лідерство та активна життєва позиція;

Підлітковий період – це низький старт перед майбутнім вибором професії та вступними іспитами. Допоможіть своїй дитині, записавши її на курс професійного розвитку для підлітків “Моя майбутня кар’єра”. Учні цього курсу:

  • зможуть визначитися з майбутньою професією;
  • отримають мотивацію до навчання;
  • навчаться планувати та ставити цілі, визначаючи більш і менш пріоритетні завдання;
  • вивчать техніки, які допоможуть ефективно використовувати свій час;

Крім того, ми також пропонуємо до вашої уваги можливість самостійно побувати на інтерактивних заняттях для батьків “Як краще зрозуміти дитину-підлітка”.