Як допомогти дитині вчитися з задоволенням?

Досить часто батьки чують від дітей, що в школі їм нудно, нецікаво та взагалі «скоріше б вже канікули». Чи можливо зацікавити дитину навчальним процесом? MazeЛаб вважає, що не просто можна, а навіть потрібно це робити. Тому ми зібрали кілька порад, дотримуючись яких, можна побачити позитивні зрушення в спецоперації «полюбити навчання».

 
1. Помилятися – це нормально.

Часто діти бояться пізнавати і досліджувати цей світ через страх допустити помилку. Але помилятися – це нормально, адже це наш досвід та змога навчитися новому. Поясніть це дитині. І наступного разу, якщо дитина отримає в школі  незадовільну оцінку, замість того, щоб сварити її, запитайте, чи знає вона, чому отримала таку низьку оцінку, що зробила неправильно і можливо їй потрібна допомога (ваша або вчителя), щоб зрозуміти якусь тему?

 
2. Дайте дитині зрозумілу мотивацію.

Мабуть, кожен з нас чув в дитинстві або й сам казав «поки не зробиш уроки, на вулицю не підеш». Це яскравий приклад короткотривалої мотивації. Психологи радять навчити дитину ставити власні далекоглядні цілі. Як це можна зробити? Розробіть спеціальну таблицю завдань. За кожне виконане завдання дитина отримуватиме бали, а наприкінці місяця накопичені бали можна витрачати на щось або продовжувати накопичувати. Щоправда, не забудьте обговорити на що саме можна витратити ці бали. Похід в театр, парк атракціонів, ще одна колекційна лялька чи машинка – важливо уточнити це заздалегідь.

 
3. Дозвольте дитині планувати свій день.

Дотримуєтесь правил тайм-менеджменту? Наступного разу, коли будете записувати плани в блокнот або нотатки телефону, покличте вашу дитину, розкажіть, чому важливо планувати, розставляти пріоритети різних завдань та запропонуйте їй долучитися й запланувати свій наступний день. Не забудьте записати також спільні справи та розваги, а потім в кінці дня обов’язково проаналізуйте разом, що ви встигли зробити, а що ні і чому.

 
4. Книга замість стрічки новин.

Привчайте дитину до читання, показуючи їй належний приклад. Якщо ви будете розповідати, що читати це корисно і цікаво, але натомість самі будете проводити весь вільний час з телефоном в руках, то результатів не буде.

 
5. Настільні ігри – цікаве хобі.

Науковці довели, що головоломки, кубики та настільні ігри допомагають розвивати у дитини логіку та просторове мислення. Тому це привід дістати з верхньої полиці у шафці «Монополію» чи «Ерудит». Або можна обрати гру з колекції MazeЛаб і записатися грати в нашому центрі.