Вплив кольорів на психіку дитини

Як кольори впливають на дитячу психіку?

Кольори, які переважають в середовищі,в якому перебуває дитина і кольори предметів, з якими вона найчастіше контактує, впливають не лише на її зір та мову, а й на психіку загалом.

Які кольори найспокійніші і як вони впливають?

  1. Білий колір відображає до 80 % денного світла. Цей колір позбавлений емоційної агресивності, тому фахівці часто рекомендують, що стеля та верхня частина стін мають бути, якщо не білого кольору, то принаймні максимально світлими. Йому протилежні холодні тони здатні викликати депресивні настрої, підвищують стомленість, погіршують пам’ять та сприяють зниженню розумових процесів.
  2. Блакитний колір важливий в стресових ситуаціях. Він має заспокійливу дію і сприяє зниженню кров’яного тиску. Аналогічні характеристики також має і синій колір.
  3. Ще один хороший колір корисний при перевтомі – зелений. Він також сприяє стабілізації кров’яного тиску і бореться з хронічною втомою.

Саме тому психологи та педагоги радять для хорошого стану нервової системи дитини робити акцент на білій та зелено-блакитній гамі кольорів.

Вікові особливості кольорової гами

Слід відзначити, що до 2 місяців палітра кольорів дитини поступово розширюється. Перший колір, який зазвичай найкраще сприймають дітлахи через його інтенсивність – це червоний. Якщо використовувати кольори як візуальні символи, ви зможете дати своїй дитині можливість швидше почати запам’ятовувати власні іграшки, розрізняти предмети побуту та людей з її оточення.

Коли дитині від 1 до 3 років, це ідеальний час для використання кольорів для запам’ятовування складніших для дитини предметів та понять. Наприклад, ви можете використовувати кольори у розвитку мовлення дитини, проводячи прямі асоціації:

  • Помідор – червоний;
  • Банан – жовтий;
  • Улюблені штани – сині;

Такі яскраві кольори як червоний, жовтий, оранжевий – це кольори імпульсу в психології. Їх краще використовувати для млявих, апатичних і неактивних дітлахів. Завдяки цьому можна збільшити їхню активність, комунікабельність та покращити настрій. Як це можна використати в повсякденні? Дайте дитині їсти з помаранчевої тарілки або жовтої пляшечки, одягніть дитині червоний фартушок, коли вона займається творчістю або ж використовуйте під час навчання червоні та помаранчеві фломастери.

І наостанок слід пам’ятати золоте правило кольорової гами для малюків: в повсякденному житті дитини має бути багато кольорів. Тому намагайтеся дотримуватися гармонії в приміщенні, де ви живете, повсякденному одязі та іграшках дитини.