Шпаргалка для батьків

Як зблизитись зі своїм малюком?

Проблема конфлікту батьків і дітей виникає не тільки через різні погляди на життя, а й через те, що діти погано знають своїх батьків,а ті – своїх дітей. А все тому, що діти часто ростуть без належної уваги батьків. Щоб цього уникнути потрібно дотриматися кількох зовсім простих порад.

Порада №1. Грайте зі своїми дітьми.

Гра для дітей – одна з основних форм проведення часу і головне поле для вираження себе, а також розвитку всіляких навичок. Тому, якщо ви самі будете брати участь в  іграх, ви не просто станете ближче, але і станете краще розуміти свого малюка. В цьому немає нічого складного, треба тільки дотримуватися при цьому одного правила: граючи з дитиною, ви повинні грати самі. Треба спробувати на деякий час  самому знову стати дитиною. Грайте з донькою або з сином на рівних, із захопленням. Дайте волю вашій внутрішній дитині, і це допоможе вам стати хорошими батьками. Не дарма багато психологів відзначають, що здатність дорослої людини грати в будь-які ігри – одина з головних ознак духовного здоров’я.

Порада №2. Розповідайте про своє дитинство.

Дуже часто на емоційному рівні дитина сприймає своїх батьків як незмінну частину його навколишнього  світу, яка була, є і буде. Усвідомити той факт, що мама і тато теж колись були такими, як він зараз, відчували схожі почуття, стикалися з тими ж проблемами, для дитини зовсім непросто. У цьому криється причина частого нерозуміння між поколіннями. Спробуйте донести до вашої дитини думку про те, що ви теж були маленьким, теж були дитиною. Встановіть зв’язок між вашою дитиною і тим, ким ви були багато років тому. Розкажіть йому про свої дитячі враження, про свої дитячі відкриття, перемоги, про те, як ви спілкувалися з друзями.

Порада №3. Розповідайте про свою роботу.

Розкажіть вашій дитині про те, чим ви займаєтеся. Нехай дитина впізнає вас ще з одного боку, зрозуміє, що ви – не тільки батько чи мама, але і співробітник підприємства, фахівець і т.д. Цим самим ви не тільки відкриєте для дитини щось нове в собі, а й підготуєте її до дорослого життя.

Порада №4. Займайтеся спільною творчістю.

Займайтеся зі своєю дитиною творчими заняттями. По-перше, це – величезне задоволення. По-друге, це розвиває дитину, а по-третє, раптом ви відкриєте в собі нове покликання? Якщо ваша дитина має схильність до співу – співайте разом, головне – залишайте йому головну партію. Якщо любить малювати – малюйте разом картини, не обмежуйтеся в жанрах і техніках, спробуйте все – від малюнків фломастерами до акварельних замальовок.