Що слід врахувати, коли дитина йде в перший клас?

Програма підготовки до школи

Зазвичай діти йдуть до школи у 6 років, однак деякі батьки вирішують, що дитина готова стати школяриком щойно їй виповниться 5 , або ж, навпаки, не поспішають і відправляють своїх дітей за шкільну парту у 7 років. Найастіше батьки керуються тим, наскільки дитина інтелектуально готова, тобто чи вміє вона читати і писати. Але слід не забувати також про емоційну та соціальну зрілість. Мова йде про вміння зосереджувати свою увагу на одному об’єкті і комунікувати з іншими дітьми та дорослими.

Саме тому, готуючи дитину до шкільного життя, слід звернути увагу на всі аспекти в цілому: інтелектуальну, соціальну і емоційну зрілість дитини.

  1. У першу чергу не завадить пояснити дитині, що таке школа і навіщо дітям туди ходити. Поділіться своїм досвідом, покажіть свої фотографії зі шкільних часів, розкажіть смішні історії, що траплялися з вами. У такий спосіб вам вдасться налаштувати дитину на настрій, що школа – це цікаво і захопливо. Адже нерідко виникають ситуації навпаки, коли діти відмовляються після перших днів відвідування школи повертатися туди знову.
  2. Неабияку роль відіграє те, чим дитина займалася до школи: відвідувала дитсадок чи виховувалась виключно у домашньому середовищі. Дітлахам з дитсадка важливо буде зрозуміти різницю між школою та дитсадком, чому в школі немає обіднього сну і навіщо потрібно сидіти 45 хвилин за партою, уважно слухаючи вчительку, замість того, щоб побігати і погратися іграшками. Для інших важливо буде навчитися спілкуватися з іншими дітьми та дорослими.
  3. Крім того, не можна забувати і про теоретичну частину підготовку. Підготовка до школи кожної дитина – це дуже індивідуальна річ. Хтось у 6 років уже опанував лічбу до 100 і вміє читати, а хтось тільки вчиться рахувати до 10. І це– це абсолютно нормально за умови, якщо ви продовжуєте займатися з дитиною систематично, без тиску і заздрісних думок на кштатлт «а ось у моєї подруги син вже читає». Важливо враховувати вікові особливості кожної дитини, як і те, у якому форматі найефективніше будувати процес навчання дітей. Зокрема, у 5-6 років навчання має проходити в ігровій формі. Саме тому у програмі підготовки школярів від MazeЛаб завдання з логіки, математики, творчого мислення, розвитку мовлення, графомоторики подають у вигляді гри, де діти постійно взаємодіють один з одним.