Дитячі розвиваючі заняття для різних вікових груп

Розвиваючі заняття

Чому важливо враховувати вік дитини, обираючи додаткові заняття для неї? Передусім слід розуміти, що те, що подобається і те, що розуміють діти 7 років, може бути зовсім нецікавим та незрозумілим для дітей 4 років. Саме тому важливо перш за все обрати навчальний заклад, представники якого розуміють в чому різниця, які психологічні особливості кожної вікової групи та як можна зацікавити дітей різного віку.

Що конкретно можна запропонувати різним віковим групам?

Розвиваючі заняття для дітей 4-5 років націлені на те, щоб в максимально можливій ігровій формі подати навчальний матеріал, аби в такий спосіб вдалося і утримати увагу дитини, і зацікавити її для подальшого навчання.

Наприклад, якщо мова йде про заняття в шаховому клубі, то дітям цього віку буде зарано вивчати як ходять усі фігури. Водночас, доцільно грати у різноманітні, схожі по формату на шахи, ігри, ті ж самі «доганялки» по клітинках.

Те ж саме можна сказати і щодо тривалості заняття. Для дітей 4 років оптимальна тривалість заняття в шаховому клубі – максимум 20 хвилин, 5-6 років – 45 хвилин, 7-9 років – година.

Розвиваючі заняття для дітей 6 років також мають свої особливості. Зокрема, це пов’язано з вторинною соціалізацією: діти йдуть до школи, стають більш самостійними та відповідальними, отримують нові обов’язки та доручення. У такому віці акторська майстерність для дітей стане доречним форматом дозвілля і, власне, допоможе їм:

  • навчитися чітко і зрозуміло висловлювати свою думку;
  • володіти тілом;
  • регулювати емоційні стани;
  • розвивати образну пам’ять, уяву та творче мислення.

Які заняття будуть цікаві для старшої групи дітей? Профорієнтаційні майстер-класи, особистісний тренінг для підлітків (емоції, щастя, успіх – їх визначення), а також розвиток вроджених талантів чи прагнень (заняття в художній студії, спортивній секції, танцювальному гуртку).