Особливості освіти в Норвегії

1. Норвезька обов’язкова система шкільної освіти передбачає 13 років навчання:

1-4 клас – початкова школа
5-7 клас – старша початкова школа
8-10 клас – середня школа
І ще 3 роки старшої школи

 

2. В перший клас норвезькі діти також йдуть у 6 років, але в перший рік навчання вони здебільшого грають в різноманітні навчальні ігри та набувають базові соціальні навички та вміння.

 

3. З 2 по 7 клас діти вивчають математику, англійську мову, науку, музику, естетику, географію, історію та соціальні науки. Крім того, діти вчать також релігію, але навчальна програма не акцентує увагу виключно на християнстві, а розглядає різні релігії світу, їхні особливості та історію виникнення.

 

4. У восьмому класі діти обирають собі факультативні заняття. Частіше всього це або ще одна іноземна мова (німецька, французька, іспанська), або додаткові заняття з англійської.
5. Оцінки норвезький школяр починає отримувати лише з 8 класу. До цього вчителі описують успішність дітей у спеціальних зошитах. Якщо у дитини з’являються проблеми в навчанні, про це письмово повідомляють батьки.
6 З восьмого класу у норвезьких школярів також починається початкова профорієнтація: з’являються такі нові предмети як бухгалтерський облік та економіка.
7. Профорієнтація учнів поглиблюється у старшій школі. Зокрема, з кожним роком навчання у старшій школі, дитина має все більше годин вільного вибору занять.
8. Кожна старша школа в Норвегії відділена від початкової та середньої, а також має власну назву. Крім того, у школах є 2 обов’язкові відділення: академічне та професійне.