Іграшковий світ

Знайомство дитини з іграшкою

Коли по землі ходили мамонти, діти не знали, що таке іграшка. Археологи стверджують, що фігурки звірів і людей, які вони знаходять, – це предмети культу.Сучасні діти живуть в еру батарейок і комп’ютерів й можуть вибирати у що грати.

Перше знайомство дитини з іграшкою приходить в дитинстві. Місячні малюки тільки починають пізнавати світ – вони прагнуть все спробувати на дотик, відчути запах і смак. Для них ідеально підходить брязкальце. З одного боку, воно розважає, а з іншого – розвиває дрібну моторику пальців, допомагає концентрувати увагу і просто заспокоює, коли малюк плаче.

Цікаво знати. Шамани використовували брязкальце для виклику духів. Виготовляли іграшку з дерева і прикрашали пір’ям. 5 – ти місячного малюка захоплює музична карусель – мобіль, яку кріплять на ліжко. Вона складається з м’яких іграшок, підвішених на різній висоті, і працює на батарейках. Мобіль тренує очні м’язи і стимулює зорове зосередження. Крім того, заспокоює дитину перед сном і відволікає під час одягання, чим значно допомагає батькам.

Цікаво знати. 100 років тому каруселі, що нагадують сучасні мобілі, використовували як оберіг для дитини.

Однорічним карапузам вже набридають каруселі і брязкальця. Їм цікаві звуки і кольори. Малюки в цьому віці вже активно повзають і навіть ходять – для цього їм підійдуть електронні килимки, на яких зображені, наприклад, ліс з дикими тваринами або озеро з рибками. Дитину саджають на такий килимок, для того, що б вона «познайомилася» з ним ближче, помацала ручками шорсткі і гладкі поверхні, пограла з усіма його «мешканцями». Такі заняття позитивно впливають на розвиток малюка, сприяють розширенню уявлень про світ.

Дітям від 3-х років і старше радять вибирати розвиваючі іграшки, враховуючи інтереси малюка. Наприклад, хлопчик захоплюється машинками. Нехай відчує себе найкращим шофером за кермом вантажівки – в дитячих магазинах представлений широкий вибір моделей на дистанційному управлінні. Якщо ж він цікавиться кораблями, купіть йому іграшкове судно – і малюк зможе стати капітаном прекрасного вітрильника.

Шкільна пора. До 5 років дитині потрібно вже навчитися рахувати. Для того, щоб розвивати цю здатність, подаруйте їй фігурки тварин. Малюк зможе не тільки розрізняти повадки того чи іншого звіра з його особистого «зоопарку», а й навчиться підраховувати їх кількість. Щоб розвивати у чада вокальні дані і слух підійдуть іграшкові музичні інструменти (піаніно, барабан, бубон, дудка), а для вивчення алфавіту йому знадобиться електронна говірлива абетка. Вона зроблена у вигляді плаката, поруч з буквою знаходиться зображення предмета, тварини або рослини, назва якої почитається з цієї літери. Абетка «промовляє» алфавіт вголос і навіть розповідає віршики.

Практично всі діти у віці 7 – 10 років люблять складати моделі літаків, вертольотів, катерів і танків. На щастя, їм легко догодити – зараз продаються набори іграшкової техніки на радіокеруванні.

Цікаво знати. Найбільша в світі модель літака на радіоуправлінні була створена недавно Тоні Ніджхаінсом, який збирав її два роки в гаражі. Розмах крил цієї «іграшки» – більше 6 м, а вага – 44 кг. Літак працює на електриці – для цього йому необхідно 96 звичайних елементів живлення. У віці 10 – 12 років для розвитку мислення чада ідеально підійде всім відома іграшка Tetris. Правила гри прості: в прямокутник падають фігурки, форму яких гравець не знає, поки вони не з’являються на полі. Поки вони «летять», фігурками можна управляти – перевертати, зрушувати вправо або вліво. Місія – поповнювати ряди, не заповнюючи склянку якомога довше.

Цікаво знати. Відома мелодія з гри Tetris – не що інше, як російська народна пісня «Коробейники».Оскар Уальд говорив, що кращий спосіб зробити дітей хорошими – зробити їх щасливими. Давайте пам’ятати, що іграшки – невід’ємна частина цього щастя.

Автор: Ануш Хачатрян