Батьківські страхи –

Дитячі ігри

Сучасні батьки бояться всього, починаючи з мікробів, які оточують дитину, закінчуючи маніяками. Це природно, бо кожна нормальна мати та батько хочуть, що б їх дитина була здорова, щаслива та була б в безпеці. Але іноді наші страхи стають надмірними, і це заважає не тільки дітям, а й самим батькам.

Ми вже не відпускаємо дітей в парк просто так, без мобільного пристрою, що б контролювати місце знаходження свого чада. Нас охоплює паніка, якщо дитина на хвилину зникає із поля зору. Постійний контроль і короткий повідок знищили з дитинства елемент пригод, який відіграє велику роль у розвитку дитини. За останній час практично повністю зникла одна важлива складова дитинства – гра. Страх за безпеку дітей загнав їх додому. Батьки не відчувають повної безпеки для своєї дитини ні на дитячому майданчику ні в кав’ярні. Ми намагаємося повністю стежити, що б діти були в зоні безпеки.

Протягом всього дитинства гра є важливим елементом у розвитку психіки і особливості дитини. Гра це не просто відпочинок, це щось важливіше, про що вже багато років говорять і що вивчають психологи. Вчені стверджують, що в процесі гри дитина розвиває в собі любов і повагу до навколишнього середовища і людей. У грі маленька людина проявляє себе як особистість, вчиться чистоті, порядку, винахідливості, наполегливості, працьовитості і відповідальності, формує в собі навички спілкування з людьми, що в майбутньому є дуже важливими. Гра для дітей це мистецтво, в якому вони дають політ всій своїй фантазії, викладають всю свою енергію, проживаючи при цьому справжнє життя, виходячи з особистого досвіду на даний момент. Батькам психологи радять не переривати гру, якщо помітили, що дитина захоплена – це може в майбутньому розвинути в дітей вагання, непостійність в навчанні, роботі, в особистому житті. Не бійтеся підключатися до гри, дитина це оцінить: по-перше дітям подобається увага батьків, коли мама чи тато виявляють інтерес до будь-якої її діяльності, вона відчуває не тільки любов і турботу, а й прагне зробити гру більш цікавою, що б не втратити те, що її дуже важливо. По-друге, під час спільної гри з вашим сином чи донькою ви зможете навчити їх чомусь корисному, але ні в якому разі не варто брати на себе командування в грі, адже це дитячий вигаданий світ, і руйнувати його не потрібно. А, по-третє, ви весело проведете час з користю для свого зростаючого покоління.

Не потрібно обмежувати свободу дитини, давайте своїм дітям можливість грати і веселиться, якими би дивними не здавалися їх заняття. Пам’ятайте, що особистість формується тоді, коли діти фантазують. Не варто думати, що саме з вашої кровинкою зараз у дворі відбувається якась неприємність. Навчіться довіряти своїм дітям, і тоді, повірте, вони зможуть довіритися вам!

автор: Ануш Хачатрян